Yaşam

Bigo Live 2022’de neler yaptı?

Ünlü canlı yayın uygulaması Bigo Live düzenlediği etkinlik ve düzenlemelerle 2022 yılına büyük bir çıkış yaptı. Canlı yayın uygulamalarında Türkiye’de ilk sıralara yükselen Bigo Live çok özel bir yıl geçirdi ve her geçen gün artan katılımcı sayısıyla Türkiye’nin en büyükleri arasında yer almayı başardı. Uygulama, hızlı yükselişini etkili iletişim çalışmasına ve kullanıcılara sunduğu birçok imkana borçludur. “Bigo Live”, 2020’den beri küresel canlı akış uygulaması indirme listesinde bir numaradır. Uygulama, 2022’nin ilk yarısında 35 milyon indirmeye ulaştı ve en çok kullanıcıyla canlı akış uygulaması olmaya devam ediyor. Ayrıca “Bigo Live” ve “Twitch” uygulamaları, 2022 yılının ilk yarısında global taşınabilir canlı yayın uygulama gelirleri listesinde ilk iki sırayı almayı başardı. Bigo Live son zamanların en eğlenceli canlı yayın uygulaması, bunun kullanıcı deneyimi açısından birçok nedeni var. Bigo’nun çoklu oda özelliği ile birden fazla yayıncı bir araya gelerek görüntülü görüşme yapabilir, yayıncılar yayınlarına konuk ağırlayabilir. Bu sayede yayıncılar hem ortada etkili bir sohbet gerçekleştirebilir hem de bunu tüm şeffaflıkları ile izleyicilerle paylaşabilir. Bigo Live’ın son dönemin yükselen sosyal medyasındaki “gerçek” olma trendini tam anlamıyla yakaladığını söyleyebiliriz. Ayrıca uygulamada çok fazla rekabet var. Yayıncılar kendi aralarında “PK” diye bir yarış düzenleyebilirler, en çok fasulyeyi yiyen ve ikram eden oyunu kazanır.

PK’ler 5, 10 ve 20 dakika olabilir. PK sırasında, yarışan yayıncıların ortasında bol bol eğlenceli ve zorlu anlar yaşanıyor. PK’yi kaybeden kişiye komik cezalar vermek işin tam ortasında. Görünüşe göre BIGO LIVE, bu özellikleriyle kullanıcıların hem çok eğlendiği hem de tek tıkla ücretsiz olarak indirip sosyalleşebildiği bir uygulama halini almış durumda. Bigo üzerinde yayın yapan, içerik üreten ve kesinlikle hedef kitleye hitap eden kişilere yayıncı denir. Bu yayıncılar, uygulamada hayranları, arkadaşları ve destekçileriyle bir aile kurabilir veya bir aileye katılabilir. Bigo’da aileler için birçok aktivite ve yarışma var. Aile liderleri ve aile üyeleri PK etkinliklerine katılabilir ve ödüller kazanabilir. Ayrıca yayınlarda aile bireylerinin gönderip aldığı hediyeler aileye savaş puanı kazandırır ve her ay en çok savaş puanı kazanan aileler en saygın aileler olarak kabul edilir ve bu ailelere özel ödüller tanımlanır. Her gün yeni dostlukların kurulduğu ve aynı zamanda aileler arasında tatlı bir rekabetin yaşandığı aile sistemine tüm Bigo kullanıcıları ücretsiz olarak katılma fırsatı yakalıyor! Şimdi Bigo’nun 2022 özetine daha yakından bakalım.

Bigo Live, Tiktokistlerin yeni adresi oldu!

Bigo Live’dan Gökhan Türkmenli ile Gala Konseri

Bigo Live’da Gökhan Türkmen rüzgarı esti. Ünlü canlı yayın uygulaması Bigo Live, 2022 yılına Bigo Gala Konseri ile büyük ses getirerek başladı. Bu yılki gala, Özge Ulusoy’un muhteşem sunumu ve Gökhan Türkmen’in eşsiz sesiyle canlı yayınlandı. Gökhan Türkmen canlı performansıyla kulaklarımızın pasını sildi. Ayrıca Gökhan Türkmen’i aile hayatı ve kendisi gibi yetenekli yayıncılara verdiği tavsiyelerle daha yakından tanıdık.

Etkinlikten çok keyif aldığını belirten Gökhan Türkmen, “Canlı yayınlarla verdiğimiz konserlerle kapılarımızı sanal dünyaya açtık. “Canlı yayınlar, fiziksel aktivitelerin yerini alarak, evinden çıkamayan insanlar için bir eğlence kaynağı haline geldi ve bu sayede sanatçılar, hayranlarıyla bağlantı kurma şansı buldu.” söz konusu.

Yayıncılar Ödüllerle Buluştu

Eğlenceli anların ardından merakla beklenen an geldi. Heyecanlı ve son derece rekabetçi yayıncıların bekleme zamanı. 2021’in en yetkin yayıncıları ve aileleri, ödüllerini mutlu bir şekilde aldılar ve diğer yayıncıların gözünü korkuttular. 40 bin kişinin takip ettiği etkinlik Türkiye’de büyük yankı uyandırdı ve Bigo’nun ne kadar büyük olduğunu kanıtladı.

Big Bigo Gala Etkinliği nedir?

Bildiğiniz gibi Bigo Galaları her yıl düzenlenen ve merakla beklenen bir etkinlik haline geldi. Türkiye’nin en iyi yayıncıları ve aileleri ödüllerini heyecanla bekliyor. İlk aşamada Türkiye’nin ilk 3 ailesi ve yayıncıları belirlenir. Ardından tüm bölgelerdeki aileler ve yayıncılar Global Gala etkinliğinde birinci olmak için çabalıyor. Bu yılki Gala yarışı başladı ve yarışmacılar farklı elemelerden geçiyor. Kazanan yarışmacılar Bigo Live tarafından Singapur’a gönderilir ve orada büyük şov için ağırlanır. Birçok bölgeden katılımcı Singapur’da buluşuyor, müzik, sihir, dans gibi birçok yetenek ve sahne şovlarının yanı sıra birçok eğlenceli etkinlik de gerçekleşiyor. Bire birde yayıncılar arasında yaşanan kıyasıya yarış tatlı rekabet zeminine kadar yaşanıyor. Yarış devam ederken şimdi hangi yayıncıların Singapur’a gidebileceği merak konusu olmaya devam ediyor. Bu yılki etkinlik detaylarını uygulama içinden ve resmi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

2022 Bigo Yıldız Geçidi

2022’de Bigo’da tam anlamıyla bir yıldız patlaması yaşandı. Birçok ünlü ismin yayına başladığı ilk durak Bigo Live oldu. Çok doğal ve samimi insanlardan oluşan bir seyirci kitlesi olduğu için ünlülerden çok övgü alıyor. Ünlülerin yayınları ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar topluluğun büyümesine yardımcı oldu.

Taha Özer, Mehmet Ali Erbil, Alexone, Arda Kural, Kısmetse Olur yarışmacıları, Ümit Özat, Emre Yücelen ve Sneijder gibi ünlü isimler Bigo’ya katılarak güçlerine güç kattı. Yayınları binlerce kişi tarafından izlendi ve büyük beğeni topladı.

Bigo Çarkı

Mehmet Ali Erbil, efsane programıyla Bigo’ya bomba gibi düştü. Her eseri olay olan fenomen Mehmet Ali Erbil ve efsane programı Çarkıfelek bu kez Çark-ı Bigo adıyla ekranlara geri döndü. Sevilen program Bigo’da da büyük ilgi gördü. Bigo’nun sponsorluğunda katılımcılara yüzlerce ikram dağıtılırken, büyük ikramiyeleri kazananlar da sevindirdi. Mehmet Ali Erbil, yeni konsept Çark-ı Bigo etkinliğinin yanı sıra her gün birçok Bigo yayıncısıyla PK yaparak yeni kişilerle tanıştı ve hayranlarıyla samimi anlar yaşadı.

Ses Ver Bigo

2022’nin son çeyreğinde Emre Yücelen, Bigo’ya yeni bir ses getirdi. Youtube’da çektiği tepki görüntüleri ile tanıdığımız Türkiye’nin en ünlü ses eğitmeni/şan koçu ve müzisyenlerinden Emre Yücelen, Bigo Live’da Ses Ver Bigo adlı bir yarışma başlattı. Ses Ver Bigo, birbirinden keyifli seslerle 80 yarışmacının katılımıyla finale kalan eğlenceli bir macera oldu. Yarışma sonunda kazanan Bigo Live’ın yetenekli yayıncısı Leo oldu. Leo, 100.000 fasulye ve BIGO Dino Hediye Paketi almaya hak kazandı. BIGO LIVE, Emre Yücelen’in 1. olan yarışmacısına bir sürpriz daha yaptı! Ünlü müzisyen, İzmir’deki Emre Yücelen Müzik Stüdyosu’nda birlikte profesyonel bir demo kaydı yapacaklarını ve bu demo kaydını kendi Youtube kanalında yayınlayacaklarını duyurdu. İkili, bir albüm kaydı için İzmir’de buluştu. Leo’nun albüm macerasını anlatan görsel viral oldu.

Bigo Live Ekibi Güzelliğin Peşinde!

Bigo bu yıl sosyalleşmenin sadece eğlenceli aktivitelerle değil, işbirliği ile de tamamlanabileceğini kanıtladı. Bigo Live ekibi, Chase Qualification Platform tarafından düzenlenen Charity Run’a katıldı. Mevsimlik tarım işçiliğinde geride kalan ve eğitimden mahrum kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan çocuklar için hayırseverlerden binlerce liralık burs toplandı. Bu projeye destek olmak amacıyla yola çıkan Bigo Live grubu, toplumsal düzenin tam ortasından doğduğunu, bu temelde farkındalık yaratmanın ve bağış toplamanın en değerli kurumsal görevler olduğunu vurguladı. Böylece Bigo, birçok eğlence uygulamasına örnek oldu.

Kampüste Bigo Var!

Bigo, öğrencileri anlayan ve destekleyen bir yayın platformu olma yolundaki faaliyetleriyle öne çıkıyor. Öğrencilerle her fırsatta buluşan ve gençlerle bağını artırmak için çalışmalarını sürdüren Bigo, bu kez Anadolu Üniversitesi’ndeydi. Bigo bu sayede Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü “Com.week” etkinliğine sponsor olmuştur. Öğrenciler için bilgilendirici ve eğlenceli olması amaçlanan etkinlikte Neslihan Atagül Doğulu, Mazhar Alanson, Nisa Bölükbaşı, Ala Tokel, Hakan Hatipoğlu gibi ünlü isimler, influencer’lar ve şube üst düzey yöneticileri bir araya geldi.

Etkinlikte yer alan isimler ve yaptıkları paylaşımlar etkinliğe büyük talep görmesini sağladı. Bigo Live grubu 2 gün etkinlik alanında öğrencilerle buluşmaya geldi. Öğrenciler Bigo Live standını soru yağmuruna tuttu, Bigo Live ekibi öğrencileri yayın hakkında bilgilendirildi ve daha uygun bir yayıncı olmak için gerekli ipuçları verildi. Bigo’nun simgesi olan gözlük, dino yastık, dino peluş ve dino bileklik gibi hediyeler aynı anda verildi ve bu unutulmaz olay onlarda bir hatıra bıraktı. Bigo, hayranlarıyla cümbüş dolu dayanılmaz bir yıl geçirdi. Binlerce kişiyi ağırlayan Türkiye’nin en popüler canlı yayın uygulaması Bigo Live, 2023 yılında da gençlerle birebir faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

Yeni Trend Uyarısı: Canlı Yayınlar

Canlı yayın platformları, milyonlarca yayıncının oyun, dans, müzik ve mizah gibi kategorilerde yeteneklerini sergilemesine olanak sağlıyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak içerik üreticilerini izleyicilerle doğrudan ve gerçek zamanlı olarak buluşturur. Bu sayede kullanıcılar samimi ve duygusal bağ kurmayı mümkün kılar. Bu bağlantı ilk kez TikTok, Bigo Live ve Twitch gibi platformlar tarafından sağlandığı için bu platformlar kısa sürede büyük bir ivme kazandı.

YouTube gibi içerik üreticisi ile kullanıcı arasında daha az etkileşim sağlayan platformlar ise bu imkanları sağlayamadığı için içerik üreticileri tarafından daha az tercih edilir hale geldi. Örneğin son zamanların yükselen trendlerinden biri olan podcast’ler, YouTube’da istedikleri etkileşimi yakalamayınca canlı yayın yapan platformlara geçiş yapmaya başladı. Şubedeki bu artılar ve eksiler, canlı yayın platformlarına olan ilgiyi daha da artırdı. Bigo Live’da XX, YY, ZZ gibi isimler platform geneli tarafından sevilmekte ve büyük ilgi görmektedir. 7/24 kesintisiz eğlence imkanı sunan Bigo Live’da özel konsept etkinlikler ve yayıncı kuruluşlar tarafından hazırlanan projeler geniş katılımla gerçekleştiriliyor.

Bigo Canlı nedir?

Bigo Live dünyaca ünlü bir canlı yayın uygulamasıdır. Etkin bir şekilde 150’den fazla ülkede 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Bigo Live, dünyanın önde gelen canlı yayın platformu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Uygulama içerisindeki eğlenceli konseptleri, samimi bir kitleyi barındırması, yüksek peyzaj kalitesi ve farklı uygulama fonksiyonları ile Türkiye’de adından söz ettirmiş ve geniş bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Birçok ünlünün Bigo Live’ı kullanması ve önermesi, uygulamanın geniş bir kitleye ulaşmasını sağlıyor. Kullanıcılar canlı yayınlar açarak birbirleriyle eğlenebiliyor, yeteneklerini sergileyebiliyor ve izleyicilerden ikramlar alabiliyor. Bigo Live, son yıllarda sohbet, dans, müzik, eğlence ve taklit gibi çeşitli kategorilerdeki içeriğiyle herkese eğlence sunan bir sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor.

Android için Bigo Live’ı indirin
iOS için Bigo Live’ı indirin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort