Haber

Dondurucuya sıkışan şube müdürü öldü

ABD’nin Louisiana eyaletindeki bir fast food zinciri şubesinde dondurucudan çıkan cesedin şube müdürüyle akraba olduğu ortaya çıktı. Ailesinin fast food zinciri ve şube sahibine açtığı dilekçenin detaylarına göre, dondurucuya kapatılan 63 yaşındaki işletmeci Nguyet Le, sesini duyurmaya çalıştı ancak dondu. ölüm.

Le’nin dört çocuğu, yaklaşık 9 aydır kırık olan dondurucu kapısını defalarca şikayete rağmen tamir etmediği için fast food zincirinin kendisinden ve sahibi Turbo Restoranlardan en az 1 milyon dolar tazminat talep etti.

Dilekçeye göre Le’nin çocukları 11 Mayıs sabahı annelerini iş yerine bıraktı. Sonrasında Le, bir şekilde -23 derecelik dondurucuya sıkıştı. Saatler sonra oğlu ve bire bir meslektaşı Nguyen, annesini dondurucuda yerde buldu. Dondurucu kapısında bulunan kan izleri de Le’nin kapıyı elleriyle açmaya çalıştığı ve çok uğraştığı için ellerini kestiği sonucuna götürdü.

Nitekim otopsi, Le’nin vücut ısısının normalin çok altına düşmesi nedeniyle öldüğünü doğruladı.

Le’nin çocukları tarafından getirilen bir başka suçlama da, annelerinin söz konusu şubeye Şubat ayında 3,5 saatlik arayla atandığı ancak 1 ay olması gereken görev süresinin 2 hafta daha uzatıldığı ve onsuz annesi muhtemelen hayatta kalacaktı.

Fast food zinciri ise az önce Le’nin ölümüyle ilgili durumdan haberdar olduklarını ve soruşturma için yerel makamlarla iş birliği içinde olduklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu